Nagniotki – Stopy

Nagniotki są spowodowane nieprawidłowa budową stopy. Na przykład zachodzące na siebie palce mogą powodować tą uciążliwą dolegliwość. Poza tym nagniotki mogą być spowodowane płaskostopiem. Kiedy krew płynie wolno przez organizm, wtedy bardzo powoli tez poszczególne komórki i tkanki dostają pożywienie. Przyczyną nagniotków mogą być także problemy z tego typu krążeniem. Skóra przez małe odżywienie staje się twarda i nie można z nią nic zrobić, wtedy właśnie powstają nagniotki. Łatwo jest ją uszkodzić przez nacisk. Inną dolegliwością, która potrafi zepsuć urodę i zdrowie stóp są odciski. Odciski powstają na placach u stóp, nie są tak wielkie jak nagniotki. Bardzo utrudniają chodzenie, kiedy ich w jakiś sposób chodząc utykamy albo przyciskamy. Odciski tak bolą, bo ich rdzeń znajduje się w głębi skóry, gdzie są naczynia krwionośne, z którymi są połączone. Dlatego właśnie docierają aż do nerwów. Te pęcherzyki, czy odciski, które pojawiają się miedzy stopami nie są aż tak bolesne jak te pojawiające się na przykład na brzegach stóp, ale także mogą utrudnić chodzenie.

Można pozbyć się niedoskonałości skóry powstających na stopach. Pomogą w tym specjalne kosmetyki zmiękczające naskórek. Skóra, która zrogowaciała, tworzy właśnie takie niespodzianki na stopach. Jest to martwa część naszego ciała, dlatego można spokojnie się jej pozbyć bez obaw o towarzyszący temu zabiegowi pielęgnacyjnemu jakikolwiek ból. Najprostszym sposobem są kąpiele stóp w wodzie z duża ilością mydła. Spowodują one, że skóra będzie bardzo miękka,, ale to także wysusza skórę stóp. Nagniotki powstają pd spodem stóp. Są trudniejsze do usunięcia niż odciski. Usuwanie odcisków właściwie powinno przebiegać w sterylnych warunkach żeby można było uniknąć zakażenia. W aptece można kupić specjalne żele, które rozmiękczają tenże naskórek, żeby można było go swobodnie usunąć zamiast czekać aż sam zejdzie, a czasami nie zejdzie sam, zwłaszcza jeśli cały czas nosimy podobne buty, które sprzyjają powstaniu nagniotków w określonym miejscu. Pozbywanie się nagniotku i odcisków nie musi boleć.

Płaskostopie to błąd wysklepienia stopy. Naturalnie stopa powinna mieć dwa łuki. Jeden z łuków jest podłużny, drugi poprzeczny. Pierwszy z nich należy do wewnętrznej strony stopy, drugi natomiast biegnie pod nasadą palców. Drugi z nich jest znacznie krótszy od pierwszego. Łuk znajdujące się w stopach amortyzują nasze ewentualne upadki, powodują, że nie przewracamy się cały czas. Nasze stopy pomagają nam wytrzymać wszelkie wstrząsy. Do płaskostopia prowadza także czynniki jak na przykład nadwaga, która rozwinęła się u pacjenta w stopniu znacznym albo olbrzymim. Płaskostopie jest także powodowane przez małe krążenie krwi. Krew niedopływająca do stóp sprawia, ze mięśnie znajdujące się tam są bardzo słabe. łuk stopy otrzymują na jego stałym i dobrym miejscu mięśnie i wiązadła, a one są osłabione, kiedy krew nie dopływa prawidłowo do stopy. Poza tym do płaskostopia przyczynia się noszenie wysokich obcasów. Jeśli stale nosimy wysokie obcasy,to wcześniej czy później, kondycja naszych łuków obniży

You may also like