Pułapki w ubezpieczeniach

Ubezpieczenia to bardzo kontrowersyjny temat. Niektórzy są wielkimi zwolennikami tego rodzaju zabezpieczania swojej teraźniejszości i przyszłości. Dzięki ubezpieczeniom można się mniej stresować i przejmować nie tylko swoim życiem ale także majątkiem, ponieważ wszystko jest dobrze zabezpieczone. Jednak przeciwnicy zauważają, że niestety jest to tylko teoria, którą życie weryfikuje. Okazuje się, że w praktyce, z ubezpieczeniem mamy więcej problemów niż korzyści. Przeciwnicy i sceptycy wobec ubezpieczeń zauważają, że jest strasznie dużo papierkowej roboty, która skutecznie nas zniechęca. Przez to wszystko zdania na temat ubezpieczeń są bardzo podzielone. Okazuje się, że niektórzy ubezpieczają się chętnie i rozsądnie, inni dają się nabrać na świetne okazje, o których opowiada przedstawiciel handlowy. Jeszcze inni nie chcą nawet o tym słyszeć. Ubezpieczenia to bardzo kontrowersyjna branża.

Krytykujemy nie tylko sam system, ale także ludzi, którzy w takich firmach pracują. Oczywiście nie mamy dostępu do żadnych szefów i ludzi na wysokich stanowiskach, którzy całym systemem kierują. Nasz kontakt ogranicza się do spotkań z przedstawicielami handlowymi. Nie są to żadni specjaliści, a jedynie zwykli pracownicy, bez większych kwalifikacji, po prostu zostali odpowiednio przeszkoleni, nauczyli się głównym regułek i starają się nas na tej podstawie przekonać do swoich produktów. Niestety często mamy wobec nich zbyt duże wymagania. Oczekujemy, że są to ludzie, którzy nam wszystko dokładnie wyjaśnią. Niestety są to tacy sami ludzie jak my, więc, żeby się nie rozczarować powinniśmy przede wszystkim zmienić swoje nastawienie. Ubezpieczenia same w sobie nie są bez skazy. Oczywiście mamy poważne powody do narzekań, jednak naszym problemem jest wybór mniejszego zła. Pułapek w ubezpieczeniach jest całe mnóstwo. Niestety dajemy się na to wszystko nabrać, ponieważ nie potrafimy pojąć systemu przyznawania odszkodowań czy też płacenia składek. Okazuje się, że jest to tak skomplikowane, że wymaga nieco dłuższej analizy. Tymczasem, gdy przychodzi przedstawiciel, musimy szybko podjąć decyzję, ponieważ mamy wyrzuty sumienia, że wykorzystujemy pracownika. Poza tym nie chcemy wyjść na idiotów, którzy nie pojęli wyjaśnień przedstawiciela, dlatego zgadzamy się bardzo szybko, nawet nie sprawdzając dokładnie tego, co podpisujemy.

Musimy dokładnie przejrzeć wszystkie zapisy w regulaminie i aneksy, na które się zgadzamy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wiemy na co wyraziliśmy zgodę i jesteśmy zorientowani w jaki sposób działa cały system. Jeśli mamy jakieś problemy możemy wziąć umowę i po prostu dać ją do analizy prawnikowi, który na pewno będzie nam pomocą. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwów w przyszłości. Nawet jeśli analiza adwokata trochę kosztuje, to na pewno warto z tego skorzystać, bo w końcu będziemy płacić ubezpieczycielowi całkiem wysokie sumy pieniędzy, warto się zatem w temacie dobrze orientować. Postarajmy się postępować rozsądnie, spokojnie i powoli, dzięki temu na pewno nie wpadniemy w pułapki ubezpieczeń.

You may also like