Różne rodzaje ubezpieczenia

Ubezpieczenia są częstym tematem w naszym życiu. Jednak, żeby cokolwiek o nich powiedzieć, warto się orientować na jakie kategorie je dzielimy. Całość może nas przyprawić o zawrót głowy. Biorąc pod uwagę ilość różnych rodzajów ubezpieczeń, do których jesteśmy zmuszeni, nie ma się co dziwić, że już nie chcemy korzystać z dobrowolnych ubezpieczeń, które często mogłyby nam uratować życie. Kolejną odpychającą rzeczą są oczywiście przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, którzy niestety bardzo się narzucają, a gdy już chcemy podpisać umowę starają się nas wykorzystać i naciągnąć na dodatkowe koszta. Dlatego rzadko kiedy chcemy o ubezpieczeniach słuchać. Warto jednak w tym temacie się orientować, żeby w razie potrzeby móc skorzystać z takiego ubezpieczenia, które będzie nam potrzebne. Niestety ważne jest, żeby ubezpieczyć się przed przykrym wypadkiem, bo po wszystkim możemy już tylko bardzo żałować, ale nic z tego nie będziemy mieć.

Przede wszystkim należy wspomnieć o głównym podziale ubezpieczeń na prywatne i państwowe. Te drugie są naszą wielką zmorą, ponieważ jesteśmy zmuszani do ich płacenia. Nie są to niestety małe sumy. Każdy, kto pracuje w danej firmie, bez względu na to czy jest państwowa czy prywatna musi odprowadzać comiesięczne składki, które są dość wysokie. Najgorzej jednak mają małe firmy, zwłaszcza te jednoosobowe. Niby promuje się w naszym kraju samozatrudnienie, ale wydaje się, że są to jedynie hasła. Małe firmy muszą płacić wysokie składki ubezpieczeniowe, które niestety nie przynoszą potem żadnych zysków. Najlepszym przykładem są oczywiście ubezpieczenia emerytalne. Płacimy całe życie ogromne kwoty na swoją emeryturę, a potem okazuje się, że jest ona tak niska, że nie wystarcza nam nawet na podstawowe opłaty, a co dopiero mówić o jedzeniu i innych potrzebach.

Ubezpieczenia prywatne działają na zupełnie innej zasadzie. Nikt nas do nich nie zmusza. Są to dobrowolne ubezpieczenia, które należą już tylko do naszej rozwagi i rozmysłu. Możemy się ubezpieczyć na życie. Są to ubezpieczenia na wypadek choroby, wypadku, ale także śmierci czy innych zdarzeń losowych, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze życie. Dzięki temu jesteśmy w jakiś sposób zabezpieczeni i nawet, gdy stanie się coś tragicznego nie mamy dodatkowych stresów. Możemy także ubezpieczyć swoje mieszkanie. Jest to ważne, gdy mamy własne mieszkanie, o które wiadomo, że każdy się martwi. W przypadku kradzieży, zalania czy innych zdarzeń losowych nie musimy się o nic martwić, bo wszystko załatwia ubezpieczyciel. Mamy także wiele innych ciekawych ubezpieczeń, z których warto skorzystać. Dzięki nim możemy spać spokojnie, bez względu na to, co się stanie. Oczywiście najczęściej żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować naszych strat moralnych, ale zawsze nawet drobne sumy pieniędzy mogą okazać się przydatne. Ubezpieczenia są niezwykle ważne. Niestety zazwyczaj dowiadujemy się o tym, gdy już coś tragicznego nas spotkało, a wtedy jest już za późno.

You may also like